NEW-kaartje-projecten2.png 

Doorzoek deze site:

 
 Volg ons op:
facebook-icon hyves-icon twitter-icon youtube-icon


  
NEW-banner-nieuwsbrief2.png




 

 

NEW-postcode-logo.pngNEW-cbf-logo.pngNEW-anbi-logo.png

Chris le May in Oeganda

  • 2010
  • 2011
  • 2012
    • Januari
    • Februari
    • Maart
    • April
    • Mei
    • Juni
    • Juli
    • Augustus
    • September
    • Oktober
    • November
    • December


Chris LeMay heeft een unieke stem. Zijn warme rockgeluid bracht hem ver bij X Factor, bezorgde hem een plek in de TMF Kweekvijver en maakte hem tot Serious Talent van 3FM. Aanstormend talent dus! Deze maand komt zijn debuutalbum uit. Chris heeft zelf de Pabo-opleiding gedaan en voelt zich erg betrokken bij het werk van Save the Children en ging op reis naar Oeganda. “Samen met Oegandese  kinderen heb ik een remake van het nummer ‘How Can You Be Sure’ gemaakt. Een geweldige ervaring die ik nooit zal vergeten. Deze kinderen verdienen een toekomst. En dat is makkelijker gezegd dan gedaan, want er is hier bijna niks. Geen medicijnen om mensen te genezen van ziektes als malaria. Jaarlijks sterven er in Afrika een miljoen mensen aan deze ziekte en alleen al 20% van de kindersterfte is hieraan te wijten. Dit treft voornamelijk kinderen jonger dan vijf jaar. Er moet dus echt iets aan gedaan worden.”

Dag 1: aankomst

24-02-2010 00:00
chris.jpgNa een vliegreis van negen uur komen we ’s avonds aan op het vliegveld in Entebbe Oeganda. De chauffeurs van Save the Children Oeganda halen ons op met Jeeps en zo gaan we op weg naar ons hotel in de hoofdstad Kampala. Omdat het donker is, zien we nog niet veel van de omgeving. De wegen zijn ook niet verlicht, dus behalve het licht van de Jeeps is het erg donker. In de stad is er wel straatverlichting. Tot mijn verbazing ziet het hotel er erg netjes uit. Na een lekker Oegandees biertje en een douche is het al snel tijd om onder de klamboe te duiken. Morgen gaat de wekker weer om 7.00 uur en het beloofd een lange dag te worden.

geen reacties

Dag 2: huisje,boompje,beestje

24-02-2010 00:00
oeganda.jpgVandaag reizen we met twee Jeeps door naar Lira. Een rit van 250 km, richting het noorden. Zes uur lang rijden we over een weg die wel is geasfalteerd, maar voornamelijk bestaat uit kuilen van tien centimeter diep. Geen geschikte trip dus voor mensen die snel wagenziek zijn. Gelukkig hebben wij nergens last van. Al heb ik wel een beetje last van mijn maag, maar dat kan ook komen door de malariatabletten.
Lees meer

geen reacties

Dag 3: Zweetdruppels op mijn voorhoofd

24-02-2010 00:00
klas.jpgVandaag bezoeken we de Omolo Primary School in Oyam District. Save the Children heeft hier een schoolgebouw met banken en een schoolbord neergezet om een betere leeromgeving te creëren. Ook zijn er schriften en pennen. We worden vrolijk ontvangen door ouders van leerlingen, met zang en dans. Vooral de vrouwen gaan behoorlijk tekeer met hun speciale stemtechniek die dwars door m’n oorvliezen lijkt te prikken. Ik had al last had van een lichte gehoorbeschadiging met dank aan mijn bandleden, maar dat kan de pret niet drukken. Zo’n warm onthaal is wel heel bijzonder en die vrolijkheid werkt aanstekelijk. 
Lees meer

geen reacties

Dag 4: Het optreden

24-02-2010 00:00
geitkrijgen.jpgDe volgende dag staat in het teken van het Moslim Offerfeest (Eid-Al-Adha). Oeganda is grotendeels Christelijk, maar deze twee religies gaan hier hand in hand. Als afsluiting van de laatste schooldag voor de kerstvakantie worden er op school stukjes en liedjes opgevoerd voor de ouders. Zo ook de Oegandese remake van How Can You Be Sure. Om ervoor te zorgen dat het een groot spektakel wordt, hebben we gisteravond een stereo-installatie gehuurd van een radiostation in Lira. Compleet met versterker, mengtafel, boxen en microfoons. Tijdens het onderhandelen over de prijs, spraken we een bedrag af plus het feit dat ze een beroemde zanger uit Nederland exclusief in hun radioprogramma te gast mogen hebben. Er staat mij dus ook nog een radio-optreden in Lira te wachten bij radiostation The Voice of Lagone.
Lees meer

geen reacties